פציעה ביד
שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בפינטרסט

ביקור רופא לאומית: מענה רפואי גם בשעות שאינן שגרתיות

בין אם הנכם מבוטחים בקופ"ח לאומית או בכול קופת חולים אחרת, שהרי המציאות מלמדת שכאבי בטן מופיעים לא בהכרח ביום חול. חום יכול לטפס גם בשעות הקטנות של הלילה והגב עשוי להיתפס לעתים דווקא בשבתות וחגים. 

ההתנהלות בשעות היום הנה פשוטה ומורכבת מזימון תור בטלפון, הגעה אל המרכז הרפואי במועד שנקבע, פגישה עם רופא, בדיקה קלינית, ובמידת הצורך הפניה לבדיקות רפואיות, הפניה להמשך טיפול אצל רופאים מומחים, מתן ייעוץ ו\או מרשמים לתרופות. 

אלא שדברים לא תמיד מתרחשים בשעות "הנכונות", וההתלבטות "מה עושים" לא אחת מופיעה כשמתעוררת בעיה רפואית המחייבת מענה מקצועי בשעות שבהן המרכזים הרפואיים סגורים. חשוב לדעת שכיום עומדת לרשות

המבוטחים האפשרות להסתייע בשירותי ביקור רופא לאומית.

שעות הפעילות של המוקד הרפואי 

מבית חברת יד להחלמה מסבירים ששירות מוקד ביקור רופא לאומית פועל מידי יום בימי חול החל מהשעה 19:00 בערב ועד לשעה 07:00 בבוקר שלמחרת. כמו כן, בימי שישי וערבי חג פועל השירות החל מהשעה 14:00 בצהריים ועד לשעה 07:00 בבוקר יום א' (או לחלופין למחרת החג). ניתן להזמין את השירות 30 דקות בטרם מועד תחילת הפעילות ועד 30 דקות לפני תום הפעילות. 

בהקשר זה, חשוב לדעת שמוקד שירות הלקוחות זמין גם למתן מענה רפואי במגוון אמצעים וכלים דיגיטליים, ואפשר לפנות אליו להתייעצות רפואית בכל סוגיה ושאלה שמתעוררת. ראוי להבהיר גם שביקור רופא לאומית הנו שירות המוענק לכלל מבוטחיה של קופת החולים ולאו דווקא למטופלים מוגבלים, קשישים ו\או חולים כרוניים או אקוטיים.

הכשרתו של הצוות הרפואי

בשעות שהמרפאות אינן פעילות, שירותי ביקור רופא לאומית וקופת חולים אחרות ניתנים על פי רוב באמצעות התקשרות עם ספקים פרטיים. הצוות הרפואי במערך שירותי ביקור בית מורכב כולו מרופאים המחזיקים ברישיון בר תוקף לעסוק ברפואה בישראל ובעלי הכשרה לביצוע החייאה קרדיאלית מתקדמת (ACLS). כמו כן, הרופאים מחויבים להשתתף דרך קבע השתלמויות מעשיות והדרכות תקופתיות, תוך שימת דגש על רפואה דחופה. 

שירותי ביקור רופא לאומית מוענקים גם במצבים שאינם בהכרח מסווגים כמסכני חיים. הרופא המטפל מגיע לבית המבוטח עם כל הציוד הנישא הכולל, בין השאר, מדחום, מד לחץ הדם, מכשיר אינהלציה, מכשיר אק"ג, אוטוסקופ, סטטוסקופ, ערכות לבדיקת שתן ומשטח גרון, מד סוכר (גלוקומטר) ומגוון תרופות נרחב. 

במהלך הביקור מבצע הרופא בדיקה קלינית, ובהתאם לתוצאות האבחון, מעניק למטופל עזרה ראשונה ותרופות ראשוניות במינון שאמור להספיק עד למועד פתיחת המרפאות והיכולת להמשיך את הטיפול אצל רופא המשפחה. 

עם סיום הבדיקה מקבל המטופל מכתב רפואי, מרשמים לתרופות לפי הצורך והפניה לרופא המשפחה. במידה והדבר נדרש בהתאם לשיקול דעתו של הרופא, יצויד המטופל בהפניה לחדר המיון או באמבולנס לבית החולים, על פי חומרת המקרה.

רוצים לפרסם אצלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לקרוא עוד?

פנאי

דובאי – עיר ללא הפסקה

דובאי, עיר ללא הפסקה. בדובאי תוכלו להנות מאטרקציות מגוונות, מסעדות יוקרה ונופים מרהיבים. בחיפוש קצר בגוגל תוכלו למצוא אינספור המלצות ליעד הנחשק והמפואר ולכן, אספנו

קרא עוד »
עבודה בחו''ל

מה זה ניתוק תושבות?

רילוקיישן הוא הרבה פעמים הזדמנות מצוינת להתקדמות מהירה ומשמעותית בקריירה, להכרת תרבות חדשה ומדינות חדשות. רילוקיישן הוא גם פרוצדורה שלמה מבחינת ייעוץ מס וניהול כלכלי.

קרא עוד »