שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בפינטרסט

עוברים לארה״ב? הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת

המעבר לארה"ב לצרכי עבודה ומגורים מהווה ללא הגשמת חלום. אולם, לפני שאתם אורזים את התיקים ונוסעים – ישנם כמה דברים שאתם צריכים לדעת, כך שתוכלו להתנהל כשורה ונכונה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

 מעבר לצרכי עבודה בארה"ב

בעשור האחרון עברו לארה"ב אלפי ישראלים אשר קיבלו גרין קארד לצרכי עבודה. חשוב לציין כי קיים הבדל בין מי עובדים אשר נוסעים לארה"ב מטעם העובדה לבין עובדים עצמאיים, וזאת בשל ההתנהלות עם הרשויות. לרוב, כאשר עובדים מגיעים לארה"ב ועובדים תחת חברה אמריקאית הם מקבלים מענה מלא מבחינת מילוי הטפסים בעבור הרשויות. כך לדוגמא, כל אזרח בארה"ב כמו גם אדם שמחזיק בגרין קארד נדרש למלא טופס FBAR – טופס אשר במסגרתו נדרש להצהיר על חשבונות זרים. מדובר בדיווח בלבד, והוא נדרש במקרה והערך המצטבר של הכספים עבר את רף ה 10,000 דולר. ניתן למלא את הטופס גם לבד, אולם הדבר אינו מומלץ בשל העובדה כי כל טעות ולו הקטנה ביותר עלולה להוביל לתסבוכת אל מול הרשויות האמריקאיות המגלות מעט מאוד סבלנות לטעויות בדיווחים. בשל כך, ליווי מקצועי מצד רואה חשבון המתמחה בדין האמריקאי הוא הכרחי, כך שתוכלו למלא את הטפסים כהלכה כמו גם לדווח אודות ההכנסות הן לרשויות בארה"ב והן לרשויות בישראל.

 

תשלומי ביטוח לאומי וחובת דיווח

בין ישראל לבין ארה"ב ישנה אמנה של חילופי מידע בין רשויות המס, ולכן כל אזרח ישראל שמחליט לעבוד בארה"ב חייב להבין כי מדיניות המיסוי האמריקאי שונה באופן משמעותי מאשר בישראל, מה שגורר לא פעם טעויות שעולות הרבה מאוד כסף. אם לא הגשתם את הדיווח השנתי שלכם למס הכנסה בארה"ב, תידרשו לשלם קנס המגיע לגובה של 27.5% על הסכום הנוכחי בחשבון הבנק. המיסוי בישראל נחשב לגבוה יותר מאשר מיסוי אמריקאי, אולם בכל הקשור לביטוח הלאומי נדרש לקחת בחשבון גם את העלות הזו. במידה ואתם לא עובדים דרך חברה, תידרשו לשלם ביטוח לאומי בשיעור של 15%, ואין אמנה המאפשרת לבטל את התשלום או להפחית אותו.

 

כיצד להתכונן לקראת המעבר?

בשלב הראשון, מומלץ לקבל ייעוץ מס דרך מומחה לתחום מיסוי אמריקאי, כך שניתן יהיה להבין בדיוק מהו הסכומים אותם תידרשו לשלם בזמן השהות בארה"ב, במקביל לתשלום כאן בישראל. נוסף לכך, נדרש להסדיר את הביטוח הלאומי לגבי המעבר כמו גם סניף הבנק הישראלי, כך שתוכלו לדעת בדיוק מהן העמלות אותן תידרשו לשלם בעקבות המרת הכספים אותם תפקידו בישראל או בבנק בארה"ב. בארה"ב יש קהילה ישראלית ענפה, ולכן מומלץ להצטרף לקבוצת פייסבוק או וואטספ ייעודית של ישראלים המתגוררים במקום מושבכם החדש, כך שתוכלו גם להרגיש בבית וגם לקבל מידע אודות איתור של דירת מגורים, ובמידה ואתם עוברים עם הילדים גם איתור מסגרות חינוך. מומלץ לפני הטיסה לאסוף לתיקייה את כל המסמכים החשובים: צילומי דרכון ואשרות, אישור עבודה, גרין קארד, מספרי טלפון חשובים וכן צילום של רישיון נהיגה בינלאומי. לסיכום, באמצעות הצעדים הללו תוכלו להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת המעבר, ולהעניק לעצמכם ולבני המשפחה נחיתה רכה.

רוצים לפרסם אצלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לקרוא עוד?

עבודה בחו''ל

מה זה ניתוק תושבות?

רילוקיישן הוא הרבה פעמים הזדמנות מצוינת להתקדמות מהירה ומשמעותית בקריירה, להכרת תרבות חדשה ומדינות חדשות. רילוקיישן הוא גם פרוצדורה שלמה מבחינת ייעוץ מס וניהול כלכלי.

קרא עוד »